ردمی، زیرمجموعه‌ برند شیائومی، سری ردمی K40 را اواخر فوریه ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹) معرفی کرد و با گذشت چهار ماه، مدیرعامل این برند چند روز پیش اشاره‌هایی به سری بعدی، یعنی ردمی K50 کرد. گزارش Gizmochina و گفته‌های افشاگری خوش‌نام نشان می‌دهد سری جدید کِی رسما معرفی خواهد شد.

گوشی‌های هوشمند سری Redmi K معمولا در نیمه اول سال میلادی معرفی می‌شوند و تنها ردمی K30 و ردمی K30 5G مستثنا از این زمان هستند؛ زیرا در اواخر دسامبر معرفی شدند. از این نظر جای تعجب نیست که سری K50 آینده پیش از جشنواره بعدی بهار (Spring Festival) معرفی شود که ۱ فوریه ۲۰۲۲ (۱۲ بهمن ۱۴۰۰) آغاز می‌شود. برای افرادی که اطلاع ندارند، Spring Festival نام دیگر سال جدید چینی‌ها است.

اطلاعات مذکور از افشاگری با نام کاربری Digital Chat Station منتشر شده است و ازآنجاکه تمام گزارش‌های این افشاگر دقیق است، زمانی معرفی سری ردمی K50 ممکن است درست باشد.

وب‌سایت leakster جدول زمانی دیگری به‌اشتراک گذاشته که زمان معرفی رسمی را ژانویه ۲۰۲۲ اعلام کرده است و با زمان فوق مطابقت ندارد. تفاوت این دو زمان بدین‌معنی است که احتمالا حداقل یکی از مدل‌ها با تراشه نسل بعدی کوالکام عرضه خواهد شد که انتظار می‌رود این تراشه ماه دسامبر مانند مدل‌های قبلی معرفی شود.

تا این لحظه، اطلاعاتی درباره سری ردمی K50 در‌دسترس نیست؛ بااین‌حال، انتظار می‌رود در روزهای آینده از‌طریق افشای اطلاعات و تأییدیه گواهینامه‌ها و تیزر‌های رسمی اطلاعاتی از آن کسب کنیم.