سامسونگ این روزها تمرکز زیادی روی گوشی‌ رول‌شدنی یا جمع‌شونده دارد؛ اما به‌ این معنی نیست که سایر مدل‌ها را کنار خواهد گذاشت. طبق پتنت ثبت‌شده، این شرکت در حال کار روی گوشی هوشمند کشویی با صفحه‌نمایش رول‌شدنی است.

به گزارش Androidauthority، پتنت ارائه‌شده طراحی دستگاهی را نشان می‌دهد که تفاوت چندانی با گوشی‌های هوشمند معمول ندارد؛ اما صفحه‌نمایش آن با استفاده از فنر و غلتک در دستگاه گسترش می‌یابد. گفتنی است اندازه‌ی صفحه‌نمایش  این گوشی دوبرابر نمی‌شود؛ اما به‌اندازه‌ی یک‌سوم ابعاد اصلی خود افزایش می‌یابد.

پتنت جدید گوشی‌ تاشدنی سامسونگ

پتنت منتشرشده یک دوربین سلفی زیر نمایشگر را نشان می‌دهد. فناوری مذکور هنوز تأثیر چشمگیری ایجاد نکرده است؛ اما برای به‌حداکثر رساندن اجزای استفاده‌شده روی صفحه‌نمایش، قرار دادن آن در گوشی آینده‌ی سامسونگ منطقی به‌ نظر می‌رسد.

دستگاه آینده‌ی سامسونگ احتمالاً از حسگر اثر انگشت روی صفحه‌نمایش، دوربین سه‌گانه در پنل پشت و بلند‌گوهای دوگانه در پایین بدنه بهره خواهد برد. از طرفی دیگر به‌ نظر می‌رسد یک بلندگو نیز در بخشی که نمایشگر گسترش می‌یابد، قرار گفته است.

هنوز مشخص نیست سامسونگ با توجه به تلاش‌ها و پیشرفت‌ها، چه زمانی را برای عرضه‌ی اولین گوشی رول‌شدنی در نظر گرفته است. پتنت یادشده در نوامبر ۲۰۲۰ ثبت شده؛ اما اخیراً در WIPO منتشر شده است. با این تفاسیر، این اولین باری نیست که سامسونگ به توسعه‌ی دستگاه‌های رول‌شدنی اشاره می‌کند. پیش از این هم اخبار‌های مختلفی درباره‌ی گوشی‌های رول‌شدنی توسط غول کره‌ای منتشر شده بود و در اوایل سال ۲۰۲۱ نام تجاری Z Roll را ثبت کرده است. سامسونگ دیسپلی نیز به‌تازگی طرح‌های جدیدش را به نمایش گذاشته است.

در مجموع به نظر می‌رسد حداقل تا یک سال دیگر گوشی‌های تاشو یا رول‌شدنی بخش جذابی از محصولات سامسونگ باشد و طرفداران زیادی را جلب کند. انتظار می‌رود سامسونگ در ماه‌های آینده گوشی‌های تاشو‌ی گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ را به نمایش بگذارد.

منبع:زومیت/androidauthority