مایکروسافت دقایقی پیش طی رویدادی اختصاصی، از جدید‌ترین اعضای خانواده‌ی سرفیس رونمایی کرد. سرفیس لپ‌تاپ استودیو جدید‌ترین محصول اختصاصی مایکروسافت است که با ورود خود، فرم‌فکتور جدیدی را نیز معرفی می‌کند. این دستگاه را می‌تواند فرزند سرفیس‌ لپ‌تاپ و سرفیس استودیو دانست؛ تا اکنون شرایط کاربری سرفیس استودیو در محصولی با قابلیت حمل بالا مانند سرفیس لپ‌تاپ، اکنون در اختیار کاربران باشد.

اصلی‌ترین مشخصه‌ی سرفیس لپ‌تاپ استودیو را می‌توان نمایشگر آن دانست. نمایشگر ۱۴/۴ اینچی لمسی با فرکانس نوسازی ۱۲۰ هرتز این دستگاه، دارای دو لولا است. لولای اصلی که مانند تمامی لپ‌تاپ‌ها در بخش پایینی نمایشگر قرار دارد. اما لولای دوم که به لطفا آن کاربر قادر به خواباندن نمایشگر جهت استفاده از قابلیت‌های لمسی یا انجام طراحی با راحتی بیشتر خواهد بود. این مکانیزم باعث می‌شود تا کاربران درست همانند سرفیس استودیو قادر به انجام طراحی‌های خود در زاویه‌ی مناسب نمایشگر باشند. به گفته‌ی غول دنیای فناوری، پس از خواباندن نمایشگر، ویندوز ۱۱ به‌صورت خودکار به حالت لمسی تغییر کاربری می‌دهد.

مایکروسافت در سرفیس استودیو لپ‌تاپ سنگ تمام گذاشته است و آن را در هر زمینه‌‌ای برترین عضو خانواده‌ی سرفیس معرفی می‌کند. پردازنده‌ی قدرتمند نسل ۱۱ اینتل در کنار پردازنده‌های گرافیکی سری ۳۰۰۰ انویدیا و حافظه‌ی رم تا ۳۲ گیگابایت، این دستگاه را بسیار توانمند‌تر از برادران خود می‌کند. جایی که سرفیس لپ‌تاپ و سرفیس پرو همه‌گی از پردازنده‌های کم‌مصرف اولترابوک‌ها بهره می‌برند. به گفته‌ی مایکروسافت توان پردازشی سرفیس استودیو لپ‌تاپ آن را به‌ توانمند‌ترین سرفیس تاریخ تبدیل کرده است.

مایکروسافت لپ‌تاپ جدید خود از ترک‌پد با روکش شیشه‌ و درایور پرسیژن بهره برده است. اما نکته‌ی قابل تامل در این خصوص وجود فناوری بازخورد هپتیک است تا به کاربر حس بسیار بهتری در کاربری‌های روزمره بدهد. سرفیس استودیو لپ‌تاپ از قلم جدید سرفیس پن نیز پشتیبانی می‌کند و مایکروسافت نیز بخش خاصی را برای قرارگیری آن در زیر لپ‌تاپ تعبیه کرده است.

اسپیکر چهارگانه در کنار میکروفن با فناوری Advance Echo Control، سرفیس استودیو لپ‌تاپ را به دستگاهی بسیار توانمند برای انجام امور چندرسانه‌ای مانند تماشای فیلم و موسیقی و همچنین جلسات ویدیویی تبدیل می‌کند.

این دستگاه نیز همانند سایر محصولات جدید سرفیس، ۵ اکتبر و هم‌زمان با ویندوز ۱۱ به بازار عرضه خواهد شد.

منبع : zoomit