گوشی‌های بعدی گوگل از قرار معلوم پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو هستند که اگر گوگل طبق روال پیش برود، انتظار داریم در ماه اکتبر به‌صورت رسمی معرفی شوند. حالا که حدود هشت ماه تا تاریخ احتمالی معرفی گوشی‌های جدید گوگل باقی مانده، جزئیاتی از این گوشی‌ها به دستمان رسیده که می‌تواند بخش‌هایی از پازل آن‌ها را، پیش‌ از معرفی کامل کند.

طبق گزارش جدیدی، هر دو گوشی سری پیکسل 7 از نسل دوم تراشه‌ی تنسور به همراه مودم 5300 اگزینوس سامسونگ برای اتصال به شبکه‌های مختلف بهره خواهد برد.

نام‌رمزهایی که برای پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو در نظر گرفته شده، «Cheetah» و «Panther» است که نسبت به نام‌رمزهایی که درباره زندگی دریایی و ماهی‌ها بودند و گوگل تا سری پیکسل 6 برای گوشی‌هایش در نظر می‌گرفت، بسیار متفاوت است. پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو «Oriole» و «Raven» نامیده می‌شدند و ظاهراً نام‌گذاری پرندگان با پیکسل 6a با نام «Bluejay» ادامه پیدا می‌کند تا در سری 7 گوگل پیکسل به گربه‌سانان برسیم.

تازه‌ترین اطلاعاتی که چند روز اخیر منتشر شده، سومین نام‌مرز پیکسل را چسبیده به نام مودم اگزینوس 5300 نشان می‌دهند که «Ravenclaw» نام دارد. منبع این خبر ممکن است یک شایعه باشد و نه بیشتر، اما ممکن است منجر به چیزهای جالب دیگری شود.

سال گذشته زمانی که اولین نسل تراشه تنسور در‌ حال توسعه بود، گوگل این تراشه را در برخی از گوشی‌های پیکسل 5 با اسنپدراگون ۷۶۵ جایگزین کرد تا به‌صورت داخلی آن‌ را بیازماید؛ سپس به این مدل‌ها نام‌رمز «Whitefin» داده شد که ترکیبی از «WhiteChapel»، یعنی نام‌رمز پروژه‌ی تنسور و «Redfin»، نام‌رمز پیکسل 5 بود. به‌همین‌ترتیب، گمان می‌رود که شاید «Raven» در «RavenClaw»، به گوشی پیکسل 6 پرو اشاره داشته باشد و «Claw» نیز چیزی در رابطه‌ با گربه‌سانان باشد که در این‌ صورت این دستگاه می‌تواند پیکسل 6 پرو با قسمتی داخلی از پیکسل 7 باشد که برای اهداف آزمایشی ساخته شده است.

البته زمان زیادی تا عرضه‌ی رسمی سری پیکسل 7 گوگل باقی مانده است و به‌این‌ترتیب، مواردی از این دست با شایعات و اطلاعات بیشتر بعدی ممکن است رد یا تأیید شوند.

منبع GSMARENA