طبق گزارش‌های غیر رسمی، گلکسی S22 سامسونگ احتمالاً در سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. سامسونگ زمان عرضه گلکسی S22 را رسماً اعلام نکرده؛ اما تاکنون اطلاعات مختلفی در خصوص نسل بعدی گوشی‌های هوشمند این شرکت کره‌ای فاش شده است. اخیراً گفته شده بود این گوشی به پردازنده اسنپدراگون ۸۹۸ یا تراشه اگزینوس اختصاصی سامسونگ مجهز خواهد بود. شنیدنی‌ها حاکی از آن است که تراشه به‌کاررفته در گلکسی S22 بر اساس منطقه‌ای که در آن عرضه خواهد شد،‌ متفاوت خواهد بود. 

به گزارش گیزچاینا، به‌تازگی گیک‌بنچ جدول مشخصات فنی یک مدل از این گوشی با شماره SM-S901U مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۹۵ یا ۸۹۸ را منتشر کرده است. البته در این وب‌سایت به‌طور مشخص گفته نشده که این گوشی گلکسی S22 است؛ اما گزارش‌های پیش از این مدعی شده‌اند که شماره این دستگاه به نسخه پایه سری آینده گوشی‌های هوشمند سامسونگ اشاره دارد. 

مشخصات بنچمارک گلکسی S22 سامسونگ در گیک‌بنچ

حرف U در شماره مدل SM-S901U نشان می‌دهد که نسخه بررسی‌شده در گیک‌بنچ، آمریکایی است. علاوه بر این، به نظر می‌رسد قلب تپنده این دستگاه، پردازنده نسل بعدی کوالکام اسنپدراگون باشد؛ اما مشخص نیست مدل ۸۹۵ است یا ۸۹۸. به نظر می‌رسد این تراشه مجهز به چهار هسته کم‌مصرف ۱٫۷۹ گیگاهرتزی، سه هسته میانی ۲٫۵ گیگاهرتزی و یک هسته قدرتمند ۳ گیگاهرتزی باشد.

این پیکربندی مشابه آن است که کوالکام معمولاً برای تراشه‌های پرچم‌دار خود به کار می‌برد؛ اما ارقام به‌دست‌آمده از این بنچمارک نشان می‌دهد که این آزمایش‌ها روی فرم‌وری که هنوز کامل نشده، انجام شده است. این دستگاه در تست‌های تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به ترتیب ۴۷۵ امتیاز و ۱۳۹۳ امتیاز کسب کرد. این امتیازها با بنچمارک اکثر گوشی‌های هوشمند با برچسب اقتصادی منطبق است؛ به عبارت دیگر، بعید است که این تراشه از نوع پرچم‌دار بوده باشد. در گزارش دیگری آمده بود که گلکسی S22 احتمالاً با باتری  ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعتی عرضه خواهد شد و از شارژ ۲۵ واتی پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی است که نسخه +S22 و S22 اولترا این گوشی از شارژ ۴۵ واتی پشتیبانی می‌کنند و این تفاوت زیادی با مدل استاندارد این گوشی نشان می‌دهد. 

مشخصات فنی مورد انتظار گلکسی S22 سامسونگ

جدول مشخصات فنی گیک‌بنچ نگاهی اجمالی از گلکسی S22 سامسونگ به نمایش گذاشته است. این جدول بلافاصله بعد از مشاهده گلکسی S22‌ با شماره مدل SM-S906B و مجهز به تراشه اگزینوس 2200 در این وب‌سایت ظاهر شد و نشان می‌دهد مدل SM-S901U مجهز به تراشه کوالکام با اسم رمز «تارو» (Taro) و احتمالاً از نوع اسنپدراگون ۸۹۵ است که جانشین به‌شدت مورد انتظار ۸۸۸ خواهد بود. علاوه بر این، این تراشه احتمالاً با فرایند ۴ نانومتری و توسط این غول فناوری کره‌ای ساخته شده است. 

جدول بنچمارک گیک‌بنچ نشان می‌دهد که این گوشی مجهز به پردازنده گرافیکی Adreno 730 خواهد بود. این مدل گلکسی S22 احتمالاً در ابتدا با رم ۸ گیگابایتی عرضه شود و مدل دیگر با رم ۱۲ گیگابایتی ممکن است اواخر امسال وارد بازار شود.  این جدول همچنین نشان می‌دهد که گلکسی S22 سامسونگ آخرین نسخه سیستم عامل موبایل گوگل، یعنی اندروید ۱۲ را اجرا می‌کند. تراشه این مدل احتمالاً از نوع اسنپدراگون ۸۹۵ است؛ چرا که امتیازی کمتر از Vivo V2102A مجهز به تراشه ۸۹۸‌ که اخیراً در همین وب‌سایت بنچمارک گرفته شده بود، به دست آورده است. البته این احتمال هم وجود دارد که ۸۹۸ و ۸۹۵ تراشه‌های یکسانی باشند. 

منبع : GIZCHINA