در سال 2018 ایالات متحده تحریم‌هایی را برای ایران در نظر گرفت ولی آنطور که گزارش رویترز می‌گوید، کاربران ایرانی با استفاده از ابزارهایی مانند تغییر IP و تنها با ایجاد حساب کاربری از طریق ایمیل، به راحتی توانسته‌اند معاملات خود را در این صرافی انجام دهند و در واقع گفته می‌شود «چنگ پنگ ژائو»، مدیر عامل بایننس با وجودی که ایران در لیست تحریم‌های آمریکا قرار داشته، دسترسی کاربران ایرانی را محدود نکرد. بنابراین این تصویر در ذهن ایجاد می‌شود که بایننس برای حفظ جایگاه خود در بازار کریپتو هر کاری انجام می‌دهد و حتی اگر لازم باشد به کاربران کشورهای در فهرست تحریم نیز اجازه ورود به پلتفرم و انجام معاملات را می‌دهد. 

صرافی بایننس چه دیدگاهی نسبت به کاربران ایرانی دارد؟

رویترز بر اساس چندین مصاحبه با معامله‌گران گزارش داده که ایرانی‌ها علی‌رغم تحریم‌های سال 2018 آمریکا، به فعالیت در بایننس ادامه داده‌اند. این معاملات ظاهرا تا سپتامبر 2021 ادامه داشته‌اند. در این گزارش به این موضوع اشاره شده که تحریم‌های آمریکا در آن مقطع زمانی باعث نشده کاربران ایرانی با مشکلی برای فعالیت در بایننس مواجه شوند. 

نکته جالب این است که این شرکت نه تنها ممنوعیتی برای کاربران ایرانی ایجاد نکرد، بلکه برخی اسناد داخلی شرکت نشان می‌دهند که بایننس از فعالیت کاربران ایرانی در پلتفرم خود مطلع بوده و در برخی گزارش‌های مربوط به کارمندان ارشد این صرافی برای سال‌های 2019 و 2020 از کاربران ایرانی تعریف و تمجید صورت گرفته و از آنها با عنوان «IRAN BOYS» یاد شده است.


منبع: REUTERS