بلندگوهای هوشمند مجهز به گوگل اسیستنت در اغلب موارد تنها قادر به انجام امور کلیدی مانند دریافت دستور برای پخش موسیقی هستند، اما حالا شیائومی با معرفی یک اسپیکر هوشمند جدید با پشتیبانی از این سرویس گوگل، پا را از این فراتر گذاشته و امکان کنترل تلویزیون و لوازم الکترونیکی را با استفاده از فرستنده اینفرارد در اختیارتان قرار می‌دهد.

این محصول که «اسپیکر هوشمند IR Control شیائومی» نام دارد، در بازار هند معرفی شده و به علت اینکه از فرستنده اینفرارد بهره می‌برد، در نام آن از IR استفاده شده است. با استفاده از این قابلیت می‌توانید محصولات نزدیک به آن را از طریق سیگنال‌های اینفرارد کنترل کنید.

 دستیار صوتی جدید شیائومی 

مشخصات اسپیکر هوشمند شیائومی

این دستگاه از تمامی ویژگی‌ها و کاربردهای پایه موجود در محصولات این حوزه مانند «گوگل نست مینی» برخوردار است. این محصول شیائومی با گفتن عبارت «هی گوگل» فعال می‌شود و از مواردی مانند پخش موسیقی، کنترل لوازم خانگی هوشمند، فعال‌سازی تایمر، پاسخ دادن به پرسش‌ها پشتیبانی کند.

بلندگوی هوشمند جدید شیائومی برای شنیدن موسیقی قادر به فراهم‌سازی صدای فراگیر 360 درجه است. به ادعای سازنده، این بلندگو دارای 2 میکروفون میدان دور است و به شکل پیش‌فرض از ویژگی «جفت استریو» از طریق اپلیکیشن گوگل هوم هم پشتیبانی می‌کند.

با این وجود همانطور که پیش‌تر هم گفته شد، قابلیت برجسته محصول تازه شیائومی استفاده از اینفرارد جهت کنترل یک برخی لوازم خانگی است. بیشتر تلویزیون‌ها، سیستم‌های تهویه هوا و بسیاری از دستگاه‌های دیگر تحت پوشش این قابلیت قرار می‌گیرند.

دستیار صوتی جدید شیائومی

در این حالت تمامی دستگاه‌های دارای اینفرارد از طریق اپلیکیشن «شیائومی می هوم» به یکدیگر متصل و کنترل می‌شوند و برد دستگاه در محیط‌های بدون مانع نیز 10 متر ذکر شده است.

همچنین در بخش بالایی این دستگاه چهار کلید برای تنظیم میزان صدا، موسیقی و میکروفون وجود دارد و علاوه بر این موارد از بلوتوث 5.0 بهره می‌برد.

در پایان لازم به ذکر است محصول جدید شیائومی در هند با برچسب قیمتی 63 دلار عرضه شده (البته بدون تخفیف قیمت آن 75 دلار است). در حال حاضر نمی‌دانیم این محصول در کشورهای دیگر هم به فروش می‌رسد یا خیر.