متا در حال انتشار به‌روزرسانی جدیدی برای واتساپ است که به کاربران امکان می‌دهد از تمامی ایموجی‌ها برای واکنش به پیام‌ها استفاده کنند. در آوریل ۲۰۲۲ (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱)، این شرکت قابلیت واکنش با ایموجی را برای واتساپ معرفی کرد و یک ماه بعد، آن را دردسترس عموم قرار داد. از آن زمان تاکنون، امکان واکنش به پیام‌ها تنها ازطریق ۶ ایموجی فراهم بود.

مارک زاکربرگ با انتشار پست جدیدی در فیسبوک از تغییرات قابلیت واکنش با ایموجی خبر داده است: «در حال انتشار قابلیتی هستیم که استفاده از تمامی ایموجی‌ها برای واکنش به پیام‌های واتساپ را امکان‌پذیر می‌کند.» به‌نوشته‌ی تک‌کرانچ نیز، این قابلیت از امروز به‌ صورت گسترده دردسترس قرار دارد؛ با این‌ حال، اگر هنوز به‌روزرسانی واتساپ را دریافت نکرده‌اید، در چند روز آینده آن را دریافت خواهید کرد.

قابلیت واکنش با ایموجی در واتساپ / WhatsApp آیفون

به‌منظور استفاده از تمامی ایموجی‌ها برای واکنش به پیام‌ها، انگشت خود را روی یکی از پیام‌های واتساپ نگه دارید، روی گزینه‌ی «+» ضربه بزنید و ایموجی مدنظرتان را در فهرست بازشده انتخاب کنید.

واتساپ در تلاش است با قابلیت جدیدش بیش‌ از پیش با تلگرام رقابت کند. تلگرام به‌صورت پیش‌فرض واکنش به پیام‌ها را ازطریق ایموجی‌های متنوع امکان‌پذیر می‌کند و با تهیه‌ی سرویس اشتراکی که اخیراً معرفی شده است (تلگرام پرمیوم)، می‌توانید به ایموجی‌های بیشتری دسترسی داشته باشید.


منبع: TECHCRUNCH